Zakoupit

ALIEN CLAY®

je jedna z nejvšestrannějších hlín na trhu, je vhodná pro všechny formy aplikací (modelování, natírání, plnění nebo lití), umožňuje rychlou práci a modelování dokonalých detailů.


Šedá barva umožňuje lepší světelné podmínky. Alien Clay je čistě veganský (neobsahuje žádné vedlejší živočišné produkty), neoxiduje ani nekřehne.

Neinhibuje silikony, je vhodný pro opakované použití a je hedvábně hladký na míchání.

Lze roztavit několikrát, aniž by se změnily vlastnosti hlíny. Možnosti zpracování zahrnují kartáčování, plnění a lití.

Práce s Alien Clay Alien Clay není samonosná, takže pro figurativní práci může být nutné postavit armaturu. Aby byl povrch hlíny rovný, často se používají škrabky. Rozpouštědla jako nafta, čiré minerální oleje a terpentýn jsou drsná rozpouštědla, která lze použít k rychlému změkčení a rozpuštění povrchu Alien Clay. Mohou být také použita rozpouštědla na bázi citrusů, ale mohou způsobit inhibici při formování hlíny do silikonu. 99% isopropylalkohol lze použít k vyhlazení povrchu hlíny, pokud je požadováno méně agresivní působení rozpouštědla. POZNÁMKA: Když se na povrch Alien Clay použije isopropylmyristát, povrch zůstane měkký a nevrátí se ke své původní tvrdosti.

Výroba pasty a kaš Rozpouštědla, jako je nafta, čiré minerální alkoholy a terpentýn, lze také použít k rozpuštění jílu na zpracovatelnou pastu nebo kaši. Tento tekutý roztok lze poté použít k vytvoření texturovaných efektů, lepení komponentů z hlíny dohromady a potažení povrchů.

Změkčení hlíny Alien Clay Soft se nejčastěji zahřívá na teplotu 46°C, aby změkl. Když se vrátí na pokojovou teplotu, vrátí se do své původní tuhosti.

Plnění hlíny Alien Clay lze zahřát až na 57 °C, aby se rozlil po povrchu. Protože tato teplota je již poměrně vysoká a může způsobit popáleniny, pro bezpečné nanesení horké hlíny je zapotřebí kovové hladítko (nebo podobná špachtle). Když je hlína natírána hladítkem, lze ji snadno nanášet i po vertikálním vyztužujícím povrchu s minimálním nebo žádným prohýbáním do tloušťky cca 1,5 cm.

Natírání hlíny 77°C je teplota, při které lze Alien Clay Soft nanášet štětcem. Tato teplota vytváří nižší viskozitu (ředidlo) vhodnou pro prvotní nátěr tvarovek nebo jiných povrchů, které lze nanášet štětcem. Pro ověření vhodnosti se vždy doporučuje provést malý test na povrchu.

Zkapalňování hlíny Alien Clay Soft lze zkapalnit a odlévat při 100°C. Touto metodou lze vyrobit přesné reprodukce (tzv. odlitky) litím ztekucené hlíny do formy. Když se hlína zahřeje, jednotlivé složky se mohou oddělit. Pravidelné míchání/promíchávání tekuté hlíny během procesu zahřívání a před naléváním zajišťuje celistvost hlíny. Před litím tekuté hlíny se doporučuje zahřát formu (zápor) na 66°C, pro dosažení optimálního designu povrchu.

Hmota se nabízí ve třech stupních tvrdosti

  • ALIEN CLAY®SOFT
  • ALIEN CLAY®MEDIUM
  • ALIEN CLAY®HARD