Zakoupit

MONSTER CLAY®

jsou vysoce kvalitní olejové modelovací materiály. Všechny varianty jsou zcela bez toxinů a těkavých organických sloučenin. MONSTER CLAY® je relativně suchý a má poměrně nízkou teplotu tání (přibližně 58 °C). Nelepí na nástroje nebo prsty. Ve dvou barevných verzích - hnědé (Monster Clay) a šedé (Monster Clay Gray).


Nízká hustota: MONSTER CLAY® má nižší měrnou hmotnost než jiné srovnatelné modelovací hmoty. Proto každý blok obsahuje přibližně o 25% více materiálu na kg než většina běžných produktů, což z něj činí jeden z nejúspornějších modelovacích materiálů na trhu.

Vysoká elasticita: Díky mimořádně vysoké elasticitě může být MONSTER CLAY® po zahřátí protažen jako karamel, což usnadňuje práci při vytváření složitých tvarů.

Hladká konzistence: MONSTER CLAY® má hladkou základní konzistenci, a proto jej lze velmi dobře zpracovávat. Nízké teplota nutná pro zahřívání také usnadňuje zpracování. K vyhlazení povrchu lze použít 99% alkohol nebo rozpouštědlo na bázi citrusů.

Bez obsahu síry: MONSTER CLAY® neobsahuje síru, proto může být používán i ve styku se silikony.

Pevná konzistence při normální pokojové teplotě: MONSTER CLAY® je při normální pokojové teplotě (přibližně 23 °C) pevný a relativně tvrdý, to umožňuje detailní práci pomocí nástrojů bez dalších úprav. Povrch je odolný proti poškození i při normální pokojové teplotě.

Žádná polymerace / žádná oxidace: Jedním z hlavních kritérií při vývoji MONSTER CLAY® bylo to, že obráběcí vlastnosti zůstávají konstantní po dobu neurčitou. MONSTER CLAY® se postupem času nestává křehkým, nevysychá a zachovává si svoji původní tvarovatelnost. To mnohdy neplatí pro jiné modelovací sloučeniny na bázi oleje.

MONSTER CLAY® lze velmi snadno roztavit a nalít do jakéhokoli typu flexibilní negativní formy (silikon, alginát, PUR guma atd.). Tento proces lze opakovat donekonečna. Po ochlazení si jíl vždy zachová svoji původní konzistenci. MONSTER CLAY® je proto ideální pomůckou pro sochaře, modeláře, prototyping atd.

Hmota se nabízí ve třech stupních tvrdosti

  • MONSTER CLAY®SOFT
  • MONSTER CLAY®MEDIUM
  • MONSTER CLAY®HARD