Zakoupit

CHAVANT CLAY®

je univerzální sochařská hmota bez obsahu síry s vyšším obsahem vosků.


NSP byl představen v roce 1993. Záměrem bylo eliminovat obsah síry v profesionální sochařské hmotě, jejíž přítomnost způsobovala problémy při chemické reakci s odlévacími hmotami na bázi kaučuku. Produktová řada NSP je charakteristická vyšším obsahem vosku, což hmotu činí sice flexibilnější, avšak při zpracování je tužší. Tato tvrdost však hmotu činí jedinečnou pro její schopnost vytvořit a udržet detail. Záleží skutečně na osobních preferencích toho kterého umělce. Někteří mohou hmotu považovat za příliš "nepoddajnou". Jiní naopak ocení její schopnost pevně zafixovat i jemné detaily. NSP je běžně používána umělci v sochařství a často se používá k vyplňování trhlin v průmyslových vzorech nebo při vytváření forem. Hmota začíná tát při zahřátí na 79,4 °C.

Chavant NSP ve variantě Hard je pro zpracování vhodné zahřát na 43-49 °C. Po ochlazení na pokojovou teplotu se Chavant NSP Hard stává opět tvrdým.

Chavant NSP ve variantě Soft je možné zpracovávat při pokojové teplotě.

Po zahřátí se Chavant NSP stává lepkavým, proto je vhodné při práci s ním používat malé množství vody nebo terpentýn jako lubrikant. Je-li hmota po rozbalení nepoužívána, může se po několika měsících objevit oxidace povrchu. Nejvíce je hmota užívána k výrobě soch, případně k vyplňování prasklin u průmyslových modelů. NSP lze také roztavit a nalít do formy. Teplota tání je přibližně 80 ° C.

  • Stupeň tvrdosti: 4 (měkký), 7 (střední) a 8 (tvrdý)
  • Specifická hmotnost : 1,52 g / cm3 (měkká), 1,59 g / cm3 (střední) a 1,76 g / cm3 (tvrdá)
  • Dodává se v balení: 0,9 kg - medium a hard , 4,54 kg medium a soft.
  • Pracovní teplota: pokojová teplota až 40 ° C