Zakoupit

COSCLAY DOLL a SCULPT®

je speciální měkká, velmi pružná hmota, vyvinutá především pro výrobce panenek.Umožňuje vytvářet velmi jemné motivy .Nerozbitná . Verze DOLL se dodává 4 zářivých a polo transparentních barvách - Faerie Light, Angelic Rose, Warm Beige a Beaut Brown. Verze SCULPT se dodává ve 2 šedivých tvrdostech - Medium a Soft. Je velmi odolnái, dobře se s ní pracuje, nedeformuje se v troubě a má pouze minimální barevné odchylky.


COSCLAY® je speciální hybridní plast / pryžová polymerová hmota, která zůstává pružná i po vytvrzení. Na rozdíl od jiných polymerních jílů nabízí COSCLAY® trvalou a stálou kvalitu.

Aplikace: Stop-motion postavy, pohyblivé postavy a mnoho dalšího! Díky svým jedinečným vlastnostem dokáže COSCLAY® dlouhodobě odolávat opakovanému namáhání. Je téměř nenahraditelný při přepravě uměleckých děl z jednoho místa na druhé, zejména při přepravě na velké vzdálenosti. COSCLAY® je nerozbitný a odolný proti poškození.

Zpracování: Cosclay je možné opakovaně používat, dokud nedojde k upečení v troubě. Modelovat lze libovolně silné části. Čím tenčí, tím bude výsledný výrobek pružnější. Co se týká broušení nebo leštění, je to možné, ale poměrně pracné. Proto doporučujeme ke snížení odporu povrchu použít techniku mokrého broušení. Vyžaduje to určité úsilí, ale Cosclay lze leštit a brousit pomocí motorových nástrojů Dremel a řezat pomocí různých přesných ručních nástrojů. Pokud si chceme urychlit práci, je možné Cosclay rozdrtit v mixéru, zahřátím vznikne pastovitá hmota, kterou lze dále tvarovat např. pomocí mlýnku na těstoviny, válečku atp.

Vytvrzení: Je důležité vytvrzovat při 135 ° C po dobu alespoň 30 minut na 6 mm materiálu. Pokud je Cosclay vytvrzován při příliš nízké teplotě, nebude dostatečně vytvrzen a při ohýbání se zlomí. Protože Cosclay je velmi citlivý na teplotu, nedoporučujeme malé stolní topinkovače nebo velmi levné trouby, které nejsou schopny zajistit rovnoměrné zahřívání. I když mohou být dostačující pro jiné typy hmot, pro Cosclay nejsou vhodné. Nejlepší troubou, která poskytuje rovnoměrné vytápění, je konvenční domácí trouba, elektrická nebo plynová, doplněná o externí teploměr.

Pokud během vytvrzování vzniká pára signalizuje příliš vysokou teplotu zapékání, proto vždy kontrolujte teplotu externím teploměrem. Teplota je pro správné vytvrzení klíčová !!!

Pozor ! Pokud použijete barevné dráty nebo podobné barvené materiály, barva může během zapékání sublimovat do hmoty a znehodnotí celý výsledek.

Pokud materiál při vypalování praská, důvodem může být příliš silná vrstva a příliš vysoká teplota. Pokud se Cosclay přehřeje, vytváří páru, která se snaží uniknout. Nejjednodušší způsob, jak pára uvolnit, je umožnit rychlý únik páry z ještě nevytvrzené hlíny vytvořením otvoru nebo únikového kanálku.

Druhý důvod prasklin po upečení je způsoben tím, že materiál jednou nedopečete, upravíte a znovu upečete. Když to uděláte, generujete napětí v materiálu. Cosclay má paměť, pokud se k znovu upeče, změkne, ohnuté tvary se mírně narovnají a vytvoří nový ohyb, kde se může objevit trhlinka.

Cosclay lze upéct, k upečenému materiálu přidat další části a znovu upéct. Materiál bude dobře držet pohromadě. Pružnost zůstává zachována i po mnohonásobném pečení.

Barvení: Coslay lze barvit akrylovými nebo pastelovými pigment.

Skladování: Coslay nepodléhá zkáze, nemá žádná omezení v době skladování, přesto lze doporučit skladovat materiál v uzavřené nádobě v místnostech se stálou teplotou.

Cosclay je 100% netoxický, odpovídá normě ASTM D-4236. Neobsahuje žádné nebezpečné přísady. Produkt není testován na zvířatech a neobsahuje žádné živočišné složky.

Dodává se v balení po 453